دانلود پایان نامه ایرانداک: دانلود پایان نامه ارشد رشته ادبیات-بررسی اثر چهره‎ی سعدی در آینه‏ های موج‎داردانلود پایان نامه -


غبار زدایی از مسیر تماشا(مجموعه‌ی مقالات)، انتشارات روزگار،  1386

معرفی اثر:

این کتاب با همکاری بنیاد فارس شناسی و قطب علمی پژوهش‌های فرهنگی و ادبی فارس در 232 صفحه با 1100 نسخه در سال 1386 به چاپ رسیده است.

کتاب حاضر، گردآوری مجموعه مقاله‌هایی است از نویسندگان معاصر، با موضوع «نظریه‌های ادبی معاصر و پیوند آن با شعر ایران»، که در همایش «روز جهانی شعر» در اسفند ماه سال 1385 در شیراز ارائه گردیده است. عنوان برخی از این مقاله‌ها عبارتند از: «مدرنیته در شعر شاملو، دکتر صابر امامی»، «نشانه شناسی شعر، دکتر حسین پاینده»، «تأملی بر کارکرد شاعرانه‌ی گزاره‌ها در شعر فروغ، دکتر پروین سلاجقه»، «بررسی شعر حافظ بر اساس نظریه‌ی تحلیل انتقادی متن، دکتر منیژه عبدالهی»و...(کتاب حاضر:23)

نقد و بررسی دیگران

محمد مهدی مدرس در مقاله‌ای با عنوان «غبار زدایی از مسیر تماشا» بیان می‌کند که: «کتاب «غبار زدایی از مسیر تماشا» نامی است که مفهومش ژرفا گونه است و شیوه‌اش شفاف سازی و برگرفتن غبار از واقعیت‌هاست که پنهان مانده است. آن هم از مسیر یک تماشای خرد ورزانه که از اظهار نظرهای سطحی‌نگر، فاصله دارد و از خود محوری‌ها و یک سویه اندیشیدن‌ها و هر چه بوی (گماتیسم دارد به دور خواهد بود. استاد گرانمایه، نظر‌یه‌های ادبی چندی ازنویسندگان و شاعران معاصر را در این کتاب گرد آوری کرده و از رهگذر یک نوشتار جاندار و خرد ورزانه، ضرورت نواندیشی در ادبیات را خواستار شده است. (مدرس، 1387: 4).

سوالات یا اهداف این پایان نامه :

بررسی جامع فعالیت‌های یکی از شخصیت‌های علمی و ادبی کشور برای معرفی به حوزه‌های دانشگاهی و ادبی

متن کامل در سایت امید فایل 

دانلود رایگان فایل دموی این پایان نامه (فقط حاوی ده صفحه از صفحات پایان نامه با فرمت ورد)

متن کامل در سایت sabzfile.com